Stolik audiofilski ze sprzętem audio
Relacja z targów AVS 2017
26 listopada 2017
Docisk gramofonowy
Docisk gramofonowy AudioGram [NOWY PRODUKT]
23 maja 2018

„Meble nie grają tylko wyglądają ..” i chociaż, jak głosi motto AudioCulture, są takie, które potrafią nieco więcej – warto przyjrzeć się temu , co grało w naszej oprawie na targach Audio Video Show 2017.

Amerykańsko – polska firma MYTEK już od blisko 25 lat wyznacza standardy w świecie referencyjnego przetwarzania audio. Jej urządzenia są wykorzystywane w studiach nagraniowych i masteringowych na całym świecie. W tym roku na wystawie AVS zostały zaprezentowane dwa nowe konwertery: Brooklyn DAC+ oraz kompaktowy Liberty DAC. Można było również posłuchać flagowego konwertera Manhattan II DAC wraz z wbudowanymi kartami Phono Pre oraz Roon.

Brooklyn DAC front

Brooklyn DAC front

Brooklyn DAC tył

Brooklyn DAC tył

Brooklyn DAC + to konwerter DA / podwójny wzmacniacz słuchawkowy / preamp gramofonowy / dekoder MQA / 32bit-384 kHz oraz DSD 256. Mimo, że wyglądem przypomina swojego poprzednika to w środku jest to zupełnie inne urządzenie. Zastosowany układ DA Sabre 9028PRO wraz z całkowicie przeprojektowanym torem analogowym (osobnym dla lewego i prawego kanału) oraz sekcją wzmacniacza słuchawkowego sprawia, że ten DAC brzmi wyjątkowo.

Manhattan II DAC

Manhattan II DAC

Manhattan II DAC, czyli ultra – precyzyjny, wybitnie muzyczny przetwornik cyfrowo – analogowy / podwójny wzmacniacz słuchawkowy / preamp gramofonowy / streamer sieciowy. Jest to pierwszy na świecie przetwornik wyposażony w dekoder MQA. Jest on kompatybilny ze wszystkimi istniejącymi formatami muzyki, włączając DSD256 i DXD oraz płyty winylowe.
Manhattan II DAC Phono Pre hi–endowy preamp gramofonowy (MM, MC)
Manhattan II DAC Roon Ready network card całkowita integracja z systemami audio opartymi na sieci LAN.

Brooklyn ADC

Brooklyn ADC

Brooklyn ADC – absolutnie transparentny, muzyczny przetwornik analogowo-cyfrowy z transformatorami na wejściach analogowych. Jest to propozycja dla właścicieli płyt analogowych chcących zdigitalizować swoje kolekcje. Umożliwia zapis do PCM 32bit / 384 kHz jak również do DSD256. Wbudowany sprzętowy koder MQA pozwala zakodować finalne nagranie w formacie MQA.

Brooklyn AMP front

Brooklyn AMP front

Brooklyn AMP to kolejny zupełnie nowy, niesamowicie brzmiący produkt firmy Mytek, wprowadzony na rynek w 2017 roku na targach Hi-Fi Show w Monachium. Inżynierowie Mytek z głównym projektantem, Michałem Jurewiczem, zademonstrowali, że starannie wykonana klasa D może brzmieć jak trioda, z piękną średnicą i głębią, z zachowaniem głębokiego basu i szybkimi przejściami i szczegółami. W tym projekcie wykorzystano doświadczenia Mytek z DSD, technologię podobną do wzmacniaczy cyfrowych. Takie rozwiązanie pozwala na pakowanie dużej mocy (300 W / kanał) w małych gabarytach.

Brooklyn AMP tył

Brooklyn AMP tył

I jak we wszystkim najważniejsze to dobrze skomponować całość. Stolik AudioCulture SK-5 Indiana po raz kolejny był częścią systemu dla urządzeń Mytek, doskonale sprawdziła się prosta konstrukcja, estetyka i staranność wykonania dopełniły całości pozwalając nacieszyć również „oko”.

Stolik AudioCulture SK-5 Indiana

Stolik AudioCulture SK-5 Indiana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *